Адміністрація вирішила продати даний сайт. За детальною інформацією звертайтесь за адресою: rozrahu@gmail.com

Вивчення довжини хвилі когерентного випромінювача лазера

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Інші
Інститут:
Не вказано
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2008
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
Фізика

Частина тексту файла

Національний університет „Львівська Політехніка” Кафедра фізики Звіт Лабораторна робота № 13 „Вивчення довжини хвилі когерентного випромінювача лазера ” Львів 2008 Мета роботи - ознайомитись з роботою гелій-неонового квантового генератора і визначення довжини хвилі його випромінювання. І Прилади та обладнання: І. Газовий оптичний квантовий генератор типу ЛГ-56 і джерело збудження. 2. Мікрооб'єктив з екраном. 3. Плоско-паралельна пластина. 4. Дифракційна гратка. Теоретичний вступ Робота квантових генераторів і підсилювачів ґрунтується на принципі вимушеного випромінювання речовиною електромагнітних хвиль. Підсилення і генерація випромінювання може спостерігатися, якщо створити в речовині інверсну населеність, при якій число атомів у збудженому стані більше ніж в основному стані. Основним елементом Не-Ne газового лазера є розрядка трубка, в якій знаходиться суміш гелію і неону при тиску 1 мм рт. ст. і 0,1 мм рт. ст. відповідно. На рис. 1 показано схему енергетичних рівнів двокомпонентної суміші гелію і неону. Ця система має близько 30 дозволених правилами відбору переходів з рівня 4 на рівень 3 атоми Ne. Рівень 4 складається з чотирьох, а рівень 3 з десяти підрівнів. Інверсна заселеність 4 рівня Ne досягається електричним розрядом. Електронний потік, що виникає у суміші газів від дії розряду при зіткненнях з атомами Ne переводить їх на у енергетичний стан, який є близьким до рівня 4 атомів Ne. Внаслідок не пружних зіткнень між атомами Ne, що знаходяться в основному стані із збудженими атомами Ne, відбувається збудження атомів Ne на 4 рівень. Завдання 1 Висока ступінь монохроматичності, що випромінюється лазером, дозволяє спостерігати інтерференційні смуги рівного нахилу при великій різниці ходу. Для цього використовують світловий потік, який одержують за допомогою мікрооб'єктива (рис. 2) і направляють на скляну плоско паралельну пластину. Промені відбиті від попередньої і задньої граней плоско паралельної пластини, мають інтерференційні смуги рівного нахилу у вигляді концентричних кіл на екрані Е. Завдання 2 Спостереження дифракції лазерного випромінювання на гратці і випромінювання постійної ґратки. I Таблиця 1 , мм             4 16 6 36 8 64 10 100 12 144 14 196   n=1.5 d=21.5 мм=0,0215 R=43 см=0,43   II  l=25 см.=0,25 м м
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини